ՀՀ մուտք գործելու ընթացակարգում փոփոխությունների վերաբերյալ
ՀՀ կառավարության 2020թ. սեպտեմբերի 11-ի № 1514-Ն որոշման մեջ կատարված և 2022թ. մայիսի 1-ից ուժի մեջ մտած փոփոխությունների համաձայն.
Հայաստանի Հանրապետության տարածք մուտք գործելիս կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) ախտորոշման ՊՇՌ հետազոտության սերտիֆիկատ կամ կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ ամբողջական պատվաստված լինելը հավաստող սերտիֆիկատ այլևս ՉԻ ՊԱՀԱՆՋՎՈՒՄ։
Օտարերկրացիների համար ՀՀ մուտքը շարունակում է բաց մնալ ինչպես օդային, այնպես էլ՝ ցամաքային ճանապարհով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ (COVID-19) պայմանավորված՝ Հայաստանի Հանրապետության տարածքում կարանտինը սահմանված է մինչև 2022թ. հունիսի 20-ը։
Մանրամասն տեղեկատվության համար խնդրում ենք այցելել Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության պաշտոնական կայք:

Changes in the procedure of the entry to the Republic of Armenia
According to the amendments of the Government Decree: № 1514-N of September 11, 2020, which entered into force on May 1, 2022:
The passengers are NO LONGER REQUIRED to present a COVID-19 PCR test or a Certificate of complete vaccination against COVID-19 to enter the Republic of Armenia.
For foreigners, the entry to the Republic of Armenia continues to remain open both via air and land borders.
The quarantine on the territory of the Republic of Armenia due to COVID-19 has been extended till June 20, 2022.
For more detailed information, please visit the official website of the Government of the Republic of Armenia.